Anne olmak için doğurmaya gerek yok; onun yerine bakmak, kol kanat germek, bir olabilmek var… İşte bu kelimelerin hakkını fazlasıyla veren bir anne var karşınızda: Esra Akkaya. Afrika’dan evlat edindiği oğlu Can Alex ile 3,5 yıldır hayata bambaşka bakıyor.

esra akkaya evlat edinme

Mahallenin Muhtarları dizisiyle tanıdık Esra Akkaya’yı. Nam-ı diğer Şirine’yi her hafta sabırsızlıkla bekler, gözümüzü ekrandan ayırmadan o cıvıl cıvıl hallerini izlerdik. Ekranların güler yüzü Esra, zaman geçtikçe ekranlardan biraz uzaklaştı, oyunculuk dışında farklı alanlara yöneldi. Yöneldiği her işin de hakkını verdi tabii. Takdir edilesi hayatına bir de minik Alex eklenince harika bir anne oldu!

İkiz bebeklere hamile olan Esra, zor bir süreç geçirmiş ve hamileyken bebeklerini kaybetmişti. Pes etmeyen oyuncu tüp bebek denemiş ancak bebek sahibi olamamıştı. Evlat edinmek istedikten sonra ise ne yazık ki Türkiye’de yaş sorununa takılmış başarılı oyuncu.

esra akkaya

Bu zorlu süreci Etiyopya’da tamamlayan Akkaya, 2013 yılında Can Alex’i evlat edindi. Birbirimizi bulmamız bir mucize diyen Esra Akkaya işte o mucizeye 2013’ten beri annelik yapıyor 🙂

Esra Akkaya/Instagram: https://www.instagram.com/esraakkaya/

Röportajın tamamı için: https://www.mynet.com/onu-bana-leylekler-getirdi-diyen-esra-akkayanin-can-alex-ile-annelik-hikayesi-1210784-mykadin

“Onu bana leylekler getirdi” diyen Esra Akkaya..
Etiketlendi:                                 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir